Forum za vozače

Forum vozača GSP-a

PrijemPrijem  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  GSPGSP  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Zastoji i preusmerenja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
p1x1
Admin
Admin

Broj poruka : 408
Godina : 43
Datum upisa : 08.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Zastoji i preusmerenja   01.12.08 1:28

Wux@ ::
1. sto treba da urade jeste da kupe nove tramvaje..... direktor nisa i aerodroma imaju oko 7000 eura platu, ljudi paj jel to normalno, a ovamo kenjaju kako nemaju pare....

i trebaju nam nove linije tramvaja..... posto je ogromna guzva na ulazu za gazelu iz pravca sajma, cukarice i rakovice, autobusi nista ne vrede..... moze npr. linija 8 b. brdo-blok 45, a linija 7l da se produzi do OFK-e..... ipak novi bg se brzo siri i sve je veca guzva na mostovima....
Dzaba nam novi tramvaji kada su nam shine u ocajnom stanju, podstanice na izdisaju, pa napon varira +/- 100V. A sve i da hoce da kupe nove tramvaje, imaju jako mali izbor, jer se skoro nigde u svetu vise ne koristi uski kolosek (101cm.), vec su svi presli na "zeleznicki" (140cm.) koji je mnogo bolji. Svi znamo kako je prosla serija 400 - 420, jos samo tri vozila iz te serije funkcionishu. Ovi tramvaji sto su remontovani u "Goshi" su se vecinom raspali ili im je elektronika pobenavila zbog oscilacija napona u mrezi. Mislim da polako treba da se smanjuje radijus kretanja tramvaja ka uzem centru grada, a da se nove trase rade sa shirim kolosekom koji bi bio neka preteca metroa. Ovo sto tramvaji idu po novom Bgd-u je po meni ordinarna glupost, 3x je lakse i isplativije pustiti trolejbuse kroz Jurija Gagarina nego tramvaje. Isto se odnosi i na Treci Bulevar - u planu je da se tramvajske shine produze do Toshinog Bunara, pa zar nije lakse pustiti trole, te shiroke ulice po Nbgd-u su kao stvorene za njih. Tramvaje treba zadrzati u centru grada i na nekoliko duzih relacija na kojima bi bili odvojeni od ostalog saobracaja, ove kombinacije sa zajednickim trasama ne funkcionisu nikako.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.hondaclub.co.rs
p1x1
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Zastoji i preusmerenja   28.02.09 1:29

Eeeee, pa da vam se javim da sam ziv i zdrav, malo mirisem na dim i nagorele kablove, ali sam OK. Ako se pitate koji je nesretnik danas oko 17h napravio zastoj kod Bircaninove, eto, priznajem, ja sam.......... Malo mi se zapalio tramvaj, malo su mi putnici grebali po vratima koja nisu mogla da se otvore (iznutra naravno), malo su i panicili.......... A ja sam smireno i stalozeno pokidao prekidac za vrata (nisam ukapirao da nema sanse da se otvore jer instalacija gori Very Happy ). Nije mnogo izgoreo, malo kablovi na prednjim motorima, malo tabla sa osiguracima i mozda jos ponegde, nisam bas uspeo sve da vidim. U svakom slucaju, brzo se ugasio i po mojoj proceni (i znajuci koliki sam sretnik) jos koliko sutra cu imati zadovoljstvo da u istom tom tramvaju prevozim nase drage putnike. Sad mi je malo krivo sto sam uopste i gasio plamen, jer to mi je redovan vagon - krs iz najgorih nocnih mora.
Nazad na vrh Ići dole
Zemunac
Moderator
Moderator

Broj poruka : 423
Godina : 33
Datum upisa : 01.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Zastoji i preusmerenja   28.02.09 1:55

shto si se cimao oko putnika uopshte, nek izgore kad tovare Smile))

ha,ha
Moderator
Moderator

Broj poruka : 334
Godina : 40
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Zastoji i preusmerenja   02.03.09 22:11

p1x1 ::
Eeeee, pa da vam se javim da sam ziv i zdrav, malo mirisem na dim i nagorele kablove, ali sam OK. Ako se pitate koji je nesretnik danas oko 17h napravio zastoj kod Bircaninove, eto, priznajem, ja sam.......... Malo mi se zapalio tramvaj, malo su mi putnici grebali po vratima koja nisu mogla da se otvore (iznutra naravno), malo su i panicili.......... A ja sam smireno i stalozeno pokidao prekidac za vrata (nisam ukapirao da nema sanse da se otvore jer instalacija gori Very Happy ). Nije mnogo izgoreo, malo kablovi na prednjim motorima, malo tabla sa osiguracima i mozda jos ponegde, nisam bas uspeo sve da vidim. U svakom slucaju, brzo se ugasio i po mojoj proceni (i znajuci koliki sam sretnik) jos koliko sutra cu imati zadovoljstvo da u istom tom tramvaju prevozim nase drage putnike. Sad mi je malo krivo sto sam uopste i gasio plamen, jer to mi je redovan vagon - krs iz najgorih nocnih mora.
da nije ljubicasti tramvaj u pitanju? ja sam pre neki dan bio ispred nekog ljubicastog tramvaja kod karadjordjevog ka slaviji i kad je nesto sevnulo, ja kenem i vidim da on nesto stoji. mada mislim da nisi ti jer ti rece u bircaninovoj.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Tramvajdzija
Kondukter
Kondukter

Broj poruka : 11
Godina : 51
Datum upisa : 03.07.2009

PočaljiNaslov: zastoji tramvaja!!!   03.07.09 18:13

Nije pala gospodja u autobusu,pala je u tramvaju koji sam ja vozio!!Nije gospodja pala nego joj je "svajcarac" "polomio ruku"!!!!Cekali smo hitnu pomoc jedno 20 minuta, kada su dosli i predlozili gospodji da ide na snimanje ruke ona je odbila!Posle njihove konstatacije da nije ruka slomljena otisli su i dosla je jedna patrola!!!Posto su oni utvrdili da se tramvaj nije kretao kad je gospodja povredjena i oni su otisli!!!!Posle su dosla dvojica milicinera i uzeli podatke,jedan se udaljio i pricao sa nekim motorolom i bez popunjavanja liste za uvidjaj samo su tramvaji krenuli!Pri tome kada je gospodja pre dolaska hitne pomoci htela da ide trazio sam joj licnu kartu da ne bude sutra da se povredila a ja otisao kategoricki je odbila!!Moram da napomenem da se odma uz nju "prilepila"gospodja koja je imala "losa iskustva" sa GSP-om!!!!Drage kolege RAZMISLITE!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
p1x1
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Zastoji i preusmerenja   04.07.09 2:56

Cuti i pevaj, imas bar svedoke (hitna pomoc i panduri). Jos je dobro sto je svajcarac, posto ne moze da krene sa otvorenim vratima (koja su takodje van tvoje kontrole).
Ma dzabe se nerviras, ne moze ti niko nista za to.
Nazad na vrh Ići dole
Tramvajdzija
Kondukter
Kondukter

Broj poruka : 11
Godina : 51
Datum upisa : 03.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Zastoji i preusmerenja   04.07.09 21:18

Znam u trenutku sam se bio iznervirao,ali kada sam bolje razmislio odlicno sam postupio!!Sto je naj interesantnije u mom tramvaju je bio covek koji se prestavio kao pravnik i on mi je rekao da sam postupio kako treba!Ovo vise pisem ne da se zalim ili hvalim vec da postupite po zakonu kad treba a ne po savesti!!!
Nazad na vrh Ići dole
miki222
Vozač Instruktor
Vozač Instruktor

Broj poruka : 366
Godina : 36
Datum upisa : 22.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Zastoji i preusmerenja   17.07.09 18:21

a pa jel to još jedan tramvajdžija , pozzz Laughing Wink
Nazad na vrh Ići dole